ΕΥΡΙΠΙΔΕΙΑ Π.ΕΝ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

 

Μ.ΕΝ.    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

 

     

 

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

 

ΩΡΑ

 

ΔΗΜΟΣ

ΔΗΜ.,ΤΟΠ.

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ

ΠΟΛΗ

 

ΤΟΠΟΣ

 

ΘΕΑΤΡΟ

Κυριακή

24/08

21.00

ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

ΔΡΥΜΟΣ

Θέατρο Τσούκες

Δρυμού

Θεατρική δημιουργία

Επιχ/σεις Λεμπεση-Μαροσούλη

«ΜΑΡΙΑ ΠΕΝΤΑΓΙΩΤΙΣΣΑ»

του Μποστ

Σάββατο

30/08

21.00

ΒΟΛΒΗΣ

ΑΣΠΡΟΒΑΛΤΑ

Ανοιχτό Θέατρο

Ασπροβάλτας

ΑΚΟΥΕΟΡΑ Πολιτιστικός Σύλλογος

«ΕΚΚΛΗΣΙΑΖΟΥΣΕΣ»

του Αριστοφάνη

Κυριακή

31/08

21.00

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-

ΜΕΝΕΜΕΝΗΣ

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ

1οΔημ.Σχολείο

Πανταζοπούλου-

Ε.Βενιζέλου Αμπελόκηποι

Θέατρο AIXMH

«ΑΝΤΙΓΟΝΗ»

του Σοφοκλή

Παρασκευή

19/09

21.00

ΠΥΛΑΙΑΣ-ΧΟΡΤΙΑΤΗ

ΠΥΛΑΙΑ

Πέτρινο Πολιτιστικό Κέντρο

Πυλαίας

 

Βάρδια LIVE Θέατρο ΠΑΡΑΘΛΑΣΗ «ΑΤΡΕΙΔΕΣ ΜΥΚΗΝΑΙΩΝ ΕΡΓΑ» Αισχύλος-Σοφοκλής-Ευριπίδης

Τρίτη

30/09

 

20.30

ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ

ΠΕΡΑΙΑ

Θέατρο Κ.Α.Π.Α. Περαίας

Μεταξουργείο

«Η ΖΩΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ» του Ρομάν Γκαρί σε διασκευή Ξαβιέ Ζαγιάρ

Παρασκευή

10/10

 

18.00

ΒΟΛΒΗΣ

ΒΡΑΣΝΑ

Δημοτικό Σχολείο Βρασνών

Θρακικό Θέατρο Σκιών

«Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΣΤΗΝ Ν. ΥΟΡΚΗ» τουΓιάννη Βολτσίδη

Κυριακή

12/10

20.30

ΘΕΡΜΗ

ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Αίθουσα Πολιτισμού  Πολιτιστικός Σύλλογος                Αγ. Παρασκευής

Εταιρία Θεάτρου Θεσσαλονίκης «ΛΑΜΠΙΟΝΙ»

«ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ» του Γιώργου Μαρίνου

Κυριακή

19/10

20.30

ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ

ΕΠΑΝΟΜΗ

Δημοτικό Θέατρο

Επανομής

Βάρδια LIVE ΠΟΛΥΠΡΙΖΟ

«ΚΑΦΕΪΝΗ» του Χενρι Μεγερσον

Τετάρτη

05/11

11.00

ΔΕΛΤΑ

Ν.ΜΑΛΓΑΡΑ

Πολιτιστικό Πνευματικό Κέντρο

Ν. Μαλγάρων

Πολιτεία Θεάτρου

«ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΡΟΥΧΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΙΑ»

του Γιάννη Καλατζόπουλου

Τετάρτη

12/11

11.00

ΝΕΑΠΟΛΗΣ-ΣΥΚΕΩΝ

ΠΕΥΚΑ

1ο Δημοτικό Σχολείο

Πεύκων

Θέατρο Σκιών Παναγιώτη Χατζή

«Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ ΔΑΣΟΦΥΛΑΚΑΣ»

 

 

Σάββατο

15/11

 

 

20.00

 

 

ΛΑΓΚΑΔΑ

 

 

ΣΟΧΟΣ

 

 

Κλειστό Θέατρο

Σοχού

 

 

Θέατρο ΓΕΝΝΕΣΙΣ «ΜΥΘΟΣ ΚΑΙ ΜΟΡΦΕΣ ΤΩΝ ΑΤΡΕΙΔΩΝ»

του Ευριπίδη

Τετάρτη

19/11

21.00

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑΣ

ΚΟΥΦΑΛΙΑ

Πνευματικό Κέντρο

«Κ. Χατζάκος»

Κουφαλίων

ΔΙΑΧΡΟΝΟ Θέατρο

«ΕΚΑΒΗ»

του Ευριπίδη

 

Σάββατο

22/11

20.00

ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ

ΠΟΛΙΧΝΗ

Δημοτικό Θέατρο

Πολίχνης

 

ΑΡΜΑ Θεάτρου «ΡΑΦΤΗΣ ΚΥΡΙΩΝ» του Ζωρζ Φεϋντώ

 

Δευτέρα

24/11

18.00

ΛΑΓΚΑΔΑΣ

ΛΑΓΥΝΑ

Δημοτικό Σχολείο

Λαγυνών

Ομάδα Τέχνης και Λόγου «ΦΑΝΤΑΣΙΑ» «ΑΦΗΓΗΣΗ ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΩΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΩΝ» της Μυρτώς Δημητρίου

Τρίτη

25/11

21.00

ΘΕΑΤΡΟ ΜΟΝΗΣ ΛΑΡΑΖΡΙΣΤΩΝ

ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗ

Σκηνή «Σωκράτης Καραντινός»

Κ.Θ.Β.Ε.

 

ΚΡΑΤΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ Β. ΕΛΛΑΔΟΣ

«Σερσέ λα φαμ» του Στρατη Πασχαλη

Δευτέρα

01/12

20.00

ΔΕΛΤΑ

ΔΙΑΒΑΤΑ

2ο Δημοτικό Σχολείο Διαβατών

Σύλλογος Μικρασιατών & άλλων προσφύγων «Το φανάρι» Διαβατά

 

Σύγχρονο Θέατρο Θεσσαλονίκης ΡΟΝΤΙΔΗ

«ΛΙΣΤΑ ΓΑΜΟΥ» του Διονύση Χαριτόπουλου

Τετάρτη

03/12

20.00

ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ-ΕΥΟΣΜΟΥ

ΕΥΟΣΜΟΣ

Θέατρο Ευόσμου

Εταιρία μη κερδοσκοπικού χαρακτήρα «ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ»

«Ο ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ»

 του Αλέκου Σακελλάριου

 

Κυριακή

14/12

11.00

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ

Ν.ΜΕΣΗΜΒΡΙΑ

Αίθουσα Πολιτιστικού Συλλόγου

Ν. Μεσήμβρια

Εταιρία SOURLIBOOM

«ΕΝΑ ΚΟΥΒΑΡΙ ΙΣΤΟΡΙΕΣ»

Τρίτη

16/12

11.00

ΛΑΓΚΑΔΑ

ΛΑΓΚΑΔΑ

2ο γυμνάσιο

Λαγκαδά

Θέατρο ΠΑΥΣΙΛΥΠΟΣ

 «Ο ΤΡΕΛΑΝΤΩΝΗΣ» της Πηνελόπης Δέλτα

 

Πέμπτη

18/12

19.00

ΠΥΛΑΙΑΣ-ΧΟΡΤΙΑΤΗ

ΠΑΝΟΡΑΜΑ

Θέατρο Πανοράματος

Ομάδα ANGELUS NOVUS

«ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΗΝ ΣΚΙΑ ΣΟΥ;»